Adı Kırmızı

Gecenin içindeyim. Yorulmuşum. Beynim uykuya yol vermek üzere…

Bir mağaranın içinde buluveriyorum kendimi. Karanlık ve soğuk. Hiç bir şey göremiyorum. Şaşkınım. Kaybolduğumu sanıyorum. Tüm cesaretimi toplayarak bir kaç adım atıyorum. İçimi delen kavuran bir sıcaklık hissediyorum. Mağara kıpkırmızı bir ışıkla aydınlanıveriyor. Nereye doğru gitttiğimi anlamaya çalışırken, fokur fokur sesler geliyor kulağıma. Ortalığı aydınlatan, koskoca bir kazanı besleyen ateşi görüyorum. Kazanın içinde ne var diye merak ediyorum. Yaklaşabildiğim kadar yaklaşıyorum. Dumanların, buharların yükseldiği kazandan peltemsi bir sıvının taştığını görüyorum.

Ayaza tutulmuş, aşk acısından uyuşmuş, soğuk bir yüreğim var. Yanında olduğumda dilimin tutulduğu, bir merhaba bile demeyi beceremediğim birine, deli gibi aşığım. Lakin, bilmeden ettiği ihanetine şahit olduğumdan beri, yaşadığım acıyı durdurmak, ızdırabını susturamadığım yüreğiminin artık beni rahat bırakmasını istiyorum. Yüreğimi yerinden çıkarıp kazana atsam, onu azıcık kaynatsam, eski haline döner mi?

Ellerim yüreğime gidiyor, ‘onu nereye gideceğini bilmez haliyle’ bir hamlede çıkarıp kazanın içine atıveriyorum. Pelteleşmesini, buharlaşmasını bekliyorum..

Mağaranın içinden kan kokusu süzülürken, yürek çırpınıyor kanın sıcaklığında. Öyle güçlü çırpınıyor ki, yeniden yeniden çarpmak istiyor. Kan kokusu, ölümü çağrıştırmıyor bu kez. Yürek isyan ediyor: “Taşıdığım tüm acıya rağmen, beni kendinden atamazsın, bırakamazsın, sen aşksız, sevgisiz bir hiçsin.” diyor. Yeniliyorum. Yüreğimi alıp çıkarıyorum kazanın içinden…

Ellerimin arasında yüreğim “Yok diyor; aşık olduysan bu acıyı çekeceksin!!!”.

06.02.2015

İlknur Kırbaş

Leave a comment

Filed under YAZILARIM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s